שוק הנדל"ן בארה"ב

לפני 10 שנים שוק הנדל"ן האמריקאי עבר טלטלה בעקבות משבר ה-סאב פריים בשוק המשכנתאות האמריקאי. טלטלה זו הובילה לירידה חדה של עד 40% בעלות הנכסים להשקעה ברחבי ארצות הברית, כאשר שיא המשבר התרחש בין השנים 2008 ל-2012 ובמהלכן ניתן היה לרכוש בית פרטי במסגרת השקעות נדל"ן בפלורידה בעלות ממוצעת של 120 אלף דולרים. מאז ועד היום, שוק הנדל"ן בארצות הברית מתאפיין בסימני התאוששות, כאשר בשנת 2017, העלות הממוצעת לרכישת בית פרטי במדינת פלורידה הגיעה כבר ל-200 אלף דולרים. על אף סימני ההתאוששות של שוק הנדל"ן האמריקאי בשנים האחרונות, השקעות נדל"ן בארה"ב ממשיכות להוות הזדמנות אידיאלית עבור כל אילו מביניכם המעוניינים להשקיע את כספם בשוק הנדל"ן האמריקאי וליהנות מתשואה ממוצעת של 8 עד 14 אחוזים מדי שנה.

מחירי הדיור בארצות הברית

בשנת 2016 מחירי הדיור ברחבי ארצות הברית עלו בממוצע של 6.3%, וזאת לאחר עלייה הדרגתית במחירי הדיור מאז שנת 2012. בשנת 2017, מחירי הדיור בארצות הברית נבלמו במעט ונעצרו על עלייה של 6% בלבד. על פי הערכות מומחים מטעם גופי נדל"ן שונים ומובילים בתחום ברחבי ארצות הברית, מגמת העלייה במחירי הדיור עתידה להאט במהלך שנת 2018, כאשר הצפי מצביע על עלייה מתונה של כ-4% במחירי הדיור. העלייה ההדרגתית במחירי הדיור אמורה להתייצב במהלך שנת 2018 וכפועל יוצא מכך, השקעות נדל"ן בארה"ב ימשיכו להוות אפשרות השקעה אידיאלית עבור ישראלים רבים שישכילו למצוא את הנכס הנכון להשקעה ברחבי ארצות הברית.

מחסור במלאי הדירות לאורך שנות המשבר

במקביל לעלייה ההדרגתית במחירי הדיור ברחבי ארצות הברית מאז תקופת שיא המשבר הכלכלי בין השנים 2008 ל-2012, שוק הנדל"ן האמריקאי סבל לאורך שנות המשבר גם ממחסור מתמשך במלאי הדירות למגורים. המחסור הוביל לעלייה הדרגתית במחירי השכירות והדבר "שיחק" לטובת כל אותם משקיעי נדל"ן ישראליים אשר השכילו לרכוש את הנכס הנכון במסגרת השקעות נדל"ן בארה"ב.  בשנת 2018, צפויה עלייה מתונה במספר הדירות והבתים אשר יוצעו למכירה ברחבי ארצות הברית בהיקף של 2.5 עד 7 אחוזים, וזאת בעיקר במדינות הממוקמות בדרום ארה"ב לנוכח התמורות התעשייתיות באזורים אלו מאז סוף שנת 2016. העלייה המתונה במכירות דירות ובתים חדשים ברחבי ארצות הברית, לא תשפיע במהלך השנים הקרובות על מחירי השכירות וזאת לנוכח העלייה האיטית בשיעור הבעלות על דירה בארצות הברית.

השקעות נדל"ן בארצות הברית- האם זה הזמן להצטרף?

על אף העלייה המתונה במלאי הדירות והבתים למכירה ברחבי ארצות הברית ועל אף העלייה ההדרגתית במהלך השנים האחרונות במחירי הדיור, השקעות נדל"ן בארה"ב הן עדיין השקעות הנדל"ן האידיאליות ביותר עבור המשקיע הישראלי המעוניין להשקיע את כספו בעסקאות נדל"ן מעבר לים וזאת לנוכח אחוזי התשואה הגבוהה אותו תוכלו להשיג עבור נכס טוב במיקום הנכון ברחבי ארצות הברית.

פוסטים נוספים

תפריט