נדל"ן בפלורידה – האם כדאי?

מדינת פלורידה הממוקמת בדרום ארצות הברית הפכה בשנים האחרונות ליעד נדל"ן מבוקש עבור עשרות אלפי ישראלים המחפשים אחר נדל"ן בפלורידה לצרכי השקעה. השקעות נדל"ן בפולרידה זוכות לפופולאריות הולכת וגוברת בקרב משקיעים מישראל מאז משבר הסאב פריים אשר פקד את שוק המשכנתאות האמריקאי בשנת 2008, כאשר באותה שנה בישראל מחירי הנדל"ן היו במגמת עלייה הנמשכת למעשה עד היום. השקעות נדל"ן במדינת פלורידה על ידי משקיעי נדל"ן מישראל מתקיימת בעיקר בערים הגדולות במדינה כגון: מיאמי ו-אורלנדו, אך איתור השקעות נכון יכול להוביל אתכם לערים קטנות יותר ברחבי המדינה וגם בהם תוכלו להשיג אחוזי תשואה גבוהים בהשקעה כספית ראשונית קטנה יותר.

פלורידה – רקע כללי

מדינת פלורידה משתרעת על פני שטח כולל של 170,451 קמ"ר, כאשר 18% משטחה הינו שטח מים. בשטח המדינה מתגוררים למעלה מ-20 מיליון תושבים והעיר הגדולה ביותר במדינה היא ג'קסונוויל בה מתגוררים קרוב ל-900 אלף תושבים. כלכלת המדינה מתבססת בעיקר על תיירות וזאת הודות למזג האוויר האופטימאלי השורה ברוב חלקי המדינה לאורך רוב ימות השנה ובחופי הרחצה המטופחים והארוכים המהווים מוקד ויעד תיירותי מוביל בארה"ב. בנוסף, בשטח המדינה פועלים מספר יעדי תיירות מושכי קהל מכל העולם כגון: מתחם ה-דיסניוורלד שבאורלנדו, אולפני יוניברסל, מרכז החלל קנדי ועוד. כאשר ישראלים מדברים על השקעות נדל"ן בארה"ב הם בעיקר מדברים על השקעות נדל"ן בפלורידה וזאת מכיוון במדינת פלורידה נחשבת ליעד נדל"ני מועדף על ציבור משקיעי הנדל"ן מישראל.

שוק הנדל"ן בפלורידה לאורך שנות המשבר

משבר ה-סאב פריים אשר פקד את שוק המשכנתאות האמריקאי לא פסח על פלורידה וברחבי המדינה נרשם מספר חסר תקדים של פשיטות רגל וכינוסי נכסים. יחד עם זאת, בעולם ההשקעות המשבר של אדם אחד הינה ההזדמנות של אדם אחר וזו הסיבה שיותר ויותר ישראלים החלו לגלות עניין בשוק הנדל"ן האמריקאי  בכלל ובשוק נדל"ן בפלורידה בפרט. לאורך שנות המשבר, מחירי הנדל"ן בפלורידה ירדו בצורה משמעותית, כאשר השפל במחירי הנדל"ן התרחש בין השנים 2011-2012 במהלכן מחיר בית חציוני בפלורידה נע סביב ה-110-120 אלף דולר. בדומה לכל מדינה אחרת ברחבי ארצות הברית, גם מחירי הנדל"ן בפלורידה החלו לחזור למגמת עלייה לאחר הגעתם לשפל של כל הזמנים ומאז שנת 2012 גם שוק הנדל"ן בפלורידה נמצא במגמת עלייה.

שוק הנדל"ן בפלורידה כיום

בשנת 2016, כ-8 שנים לאחר פרוץ משבר הסאב פריים בארה"ב, נמדדה עלייה משמעותית במחירי הנדל"ן בפלורידה בשיעור של כ-7 אחוזים, כאשר המחיר החציוני לבית בפלורידה נכון לתחילת 2018 הינו כ-200 אלף דולר בממוצע, כאשר דמי השכירות החודשיים הנגבים בפלורידה הינם כ-1,800 דולרים בממוצע. התחזיות לסוף שנת 2018 מדברות על עלייה נוספת במחירי הנדל"ן בפלורידה בסדר גודל של עד 4% נוספים. יחד עם זאת, עבור כל אילו מביניכם המעוניינים ליהנות מתשואה יחסית גבוהה (בהשוואה להשקעות נדל"ן בישראל) הנעה בין שמונה ל-14 אחוזי תשואה שנתית לערך, השקעות נדל"ן בפלורידה הן בהחלט אפיק ההשקעה הנכון ביותר עבור כספכם.

פוסטים נוספים

תפריט