השקעות נדל"ן בארץ או בחו"ל?

הבורסה ושוק אגרות החוב מערבים סיכונים רבים והריביות של הבנקים אפסיות ולכן רוב האנשים בוחרים להשקיע את כספם בנדל"ן. הדילמה היחידה של רובם היא, האם לבחור ולהשקיע בשוק נדל"ן בארה"ב, או שמא בנדל"ן ישראלי. ההכרעה היא לרוב בתחום השקעות נדל"ן בארצות הברית וזאת תודות להאמרת המחירים המתמדת במחירי הנדל"ן בישראל והכלכלה הצומחת של ארה"ב.

מדוע נדל"ן בארה"ב כה אטרקטיבי?

כיום, עשור לאחר משבר הסאב פריים האמריקאי (בתחום המשכנתאות), שהוביל לאחד מהמשברים הכלכליים האקוטיים ביותר שארה"ב ידעה, הכלכלה האמריקאית מצויה בשלבי צמיחה ומאפשרת לרבים ליהנות מחלון הזדמנויות נדל"ני וזאת טרם עליית המחירים בחזרה לאותם מחירים שאפיינו את תקופת טרום המשבר. אם גם אתם משתייכים אל אותם אנשים שמעוניינים להשקיע ב- "עסקת תשואות" נבונה, חשוב שתדעו קודם לכן אודות יתרונותיה וחסרונותיה ובהתאם תגיעו להחלטה הנכונה ביותר עבור הונכם.

יתרונות השקעות הנדל"ן בארה"ב

  • מחירים אטרקטיביים – העלויות של נכסי מגורים נמוכות בעשרות אחוזים ביחס לרכישת נכס בישראל.
  • סוגים שונים של נכסים – ההיצע עשיר ומגוון וניתן להשקיע בדירות, בתים פרטיים ונכסים מסחריים.
  • אפשרות מימון משתלמות– עסקאות מימון משתלמות, בריבית נמוכה המאפשרות רכישת נכס בארה"ב.
  • ניתן לקחת הלוואת משכנתא אופטימאלית לצרכי רכישת נכס בחו"ל (שתשתלם ביותר וזאת לצד התשואה הגבוהה הצפויה מרכישת נדל"ן בארצות הברית).
  • תשואה עתידית גבוהה – המשבר שהוביל את ארה"ב לשפל כלכלי, הסתיים וכעת המומחים צופים שפעולת רכישת נדל"ן בארה"ב תוביל לתשואה עתידית יפה, אם מהשכרה ואם ממכירה. התשואות בארה"ב גבוהות פי 2-3 מישראל.
  • מס הרכישה אפסי – בארצות הברית אין מס על רכישת נדל"ן וזאת לעומת ישראל בה יש מס רכישה של 8%.

מאפייני הנדל"ן הישראלי של שנת 2018

  • מחירים – מחירי הנדל"ן בישראל גבוהים מאוד והנתון מצביע על כך שב- 15 שנים האחרונות מחיר הדירות נמצא במגמת עלייה ומצב שוק הדירות מעורער, כך שהסיכויים לירידת מחירים בנדל"ן ישראלי, נמוך.
  • תשואה – התשואה נמוכה ביחס אל נדל"ן בארה"ב. למרות כל זאת התשואות השנתיות על דירות בישראל נעות בין 3-7% .
  • השבחת נכס – מתרחשת השבחה של הנכס באופן אוטומטי ואנשים שמחליטים להשכיר את הנכס ייהנו מהיתרון של גידול תקופתי בשכר הדירה.
  • מס רכישה – מס הרכישה הוא כ- 8%. בארצות הברית אין מס רכישה.

החסרון שיכול להפוך ליתרון בעולם ההשקעות

השקעות נדל"ן בארה"ב מחייבות חיפוש, קנייה וניהול הנכס בשלט רחוק. כיוון שכל אלו בעייתיים ב"שלט רחוק" עד בלתי אפשריים, אנשים רבים רואים בכך חסרון. קיים פתרון לחסרון זה, אותו ניתן ליישם על ידי בחירת חברה שתעזור בכל הקשור אל איתור נכסים אטרקטיביים, רכישתם במחיר אטרקטיבי, השבחתם והפיכתם לנכסים שיובילו לתשואה גבוהה לאורך זמן.  לאחר הרכישה, ניתן לבחור בחברת ניהול שתתמודד בהצלחה מרבית עם כל היבטי הניהול של הנכס בחו"ל. נתונים וכלים אלו הופכים את כדאיות ההשקעות בארה"ב למשתלמות יותר מהשקעות נדל"ן בישראל.

פוסטים נוספים

תפריט