האם כדאי להשקיע בנדל"ן בארה"ב?

השקעות נדל"ן בחו"ל הפכו בשנים האחרונות לאחד ממוצרי ההשקעה הנפוצים ביותר בקרב משקיעי נדל"ן ישראלים וזאת לנוכח העלייה המתמדת (והבלתי פוסקת) במחירי הנדל"ן בישראל. מבין יעדי העולם השונים המהווים אפיק השקעה נדל"ני, השקעות נדל"ן בארה"ב הן השקעות הנדל"ן הכדאיות ביותר וזאת מסיבות שונות הכוללות בין היתר את שיטת המיסוי האמריקאית אשר איננה מטילה מס רכישה בגין רכישת נכס מניב, התשואות הגבוהות אותן ניתן להשיג במסגרת השקעות נדל"ן ברחבי ארצות הברית, ערך הדולר הנמוך נכון להיום אל מול השקל, וכמובן, עלויות הנדל"ן הגבוהות בישראל ההופכות את שוק הנדל"ן האמריקאי לאטרקטיבי עבור יותר ויותר ישראלים המעוניינים לרכוש נכסי נדל"ן בחו"ל לצרכי השקעה.

השקעות נדל"ן בארה"ב מאז 2008 ועד היום

שוק הנדל"ן האמריקאי הפך לאטרקטיבי עבור משקיעי הנדל"ן מישראל בשנת 2008 עם פרוץ משבר ה-סאב פריים בשוק המשכנתאות האמריקאי. משבר זה הוביל לירידה חדה במחירי הנכסים השונים ברחבי ארצות הברית, הן בשוק הנדל"ן המסחרי בארצות הברית והן בשוק הנדל"ן למגורים בכל אחת מ-50 המדינות המאכלסות את שטחה של ארצות הברית. במקביל לפרוץ המשבר בארה"ב וירידת ערך הנדל"ן שם, כאן בישראל מחירי הנדל"ן החלו לזנק כלפי מעלה ומשקיעי הנדל"ן הישראליים החלו לחפש אחר אלטרנטיביות כדאיות יותר מעבר לים. השילוב בין הדברים הוביל להתעניינות הולכת וגוברת בתחום השקעות נדל"ן בארה"ב, כאשר גם היום, עשור לאחר פרוץ משבר הנדל"ן בארצות הברית, עדיין ניתן למצוא מגוון רחב של נכסים בעלות השקעה אטרקטיבית ברחבי ארצות הברית.

נכס למגורים או נדל"ן מסחרי בארה"ב- מה עדיף?

השקעות נדל"ן בארה"ב חולשות על כל סוגי הנכסים, לרבות, נדל"ן מסחרי ונדל"ן למגורים. התשואה הממוצעת אותה ניתן להשיג עבור השקעה בכל נכס מניב ברחבי ארצות הברית עומד על כ-8 עד 9 אחוזי תשואה שנתית, כאשר באזורים מסוימים ברחבי ארה"ב ניתן להגיע לתשואות שנתיות גדולות יותר. במהלך השנתיים-שלוש האחרונות, שוק הנדל"ן האמריקאי חוזר לעצמו ומחירי הנכסים השונים משתווים לעלותם בתקופה המקדימה לפרוץ משבר ה-סאב פריים בשנת 2008. יחד עם זאת, תכנון מיטבי של ההשקעה בשוק הנדל"ן האמריקאי ואיתור של נכסים שעדיין מוצעים במחירים נמוכים יחסית, תאפשר גם לכם למנף את השקעתכם. העלייה המתמדת במחירי הנדל"ן בארצות הברית במהלך השנים האחרונות הובילה להתעניינות הולכת וגוברת מצד משקיעים מישראל בהשקעות נדל"ן מסחרי בארה"ב בהן אחוזי התשואה השנתית גבוהים מאילו המוצעים בגין נכסי נדל"ן למגורים.

הערכות שמאי לפני כל השקעת נדל"ן בארה"ב

כלל ברזל עבור כל אילו מביניכם המתעניינים באפיק השקעות נדל"ן בארה"ב הינו ביצוע הערכת שווי מדויקת של הנכס אותו אתם עתידים לרכוש. הערכת שווי זו מיושמת על ידי שמאי מקצועי מטעמכם הפוקד את הנכס. על מנת לאפשר לכם לבחון את כל ההיבטים הנלווים לכדאיות השקעות הנדל"ן בארצות הברית, אנו ממליצים לכל אחד ואחת מביניכם לשכור את שירותיה של חברת נדל"ן המתמחה בליווי עסקאות נדל"ן בארה"ב, החל משלב איתור הנכס ועד לרישום מלא של הנכס בטאבו המקומי וזאת בנוסף לשירותי ליווי משפטי על ידי משרד עורך דין המתמחה אף הוא בתחום השקעות הנדל"ן בחו"ל בכלל ובארצות הברית בפרט.

פוסטים נוספים

תפריט