7 סיבות טובות לרכישת דירה להשקעה בוורשה

אם מישהו ימליץ לכם היום להשקיע בנדל"ן כנראה שהוא לא יגלה לכם את אמריקה. זה כבר מזמן לא סוד שהשקעות נדל"ן הפכו לדבר החם ביותר בשוק ההשקעות, וכל אחד רוצה נתח מהעוגה הזו.

מה שלא כולם יודעים זה איפה כדאי להשקיע. פולין הפכה בשנים האחרונות למדינה מאוד אטרקטיבית בתחום השקעות הנדל"ן ממגוון סיבות, ואחד היעדים המבוקשים ביותר בגבולותיה היא עיר הבירה, ורשה.

אם אתם מתלבטים בנוגע למיקום ההשקעה הבאה שלכם, הגעתם למקום הנכון. כדי שתוכלו להפיג את הלבטים והחששות שלכם ריכזנו עבורכם 7 סיבות טובות לרכישת דירה להשקעה בוורשה.

 

תשואה גבוהה יותר ממקומות אחרים (כולל ישראל)

לפני הכל ואחרי הכל, להשקעת נדל"ן יש מטרה אחת ברורה – להניב תשואה, וכמה שיותר גבוהה. קרנה של ורשה עלתה בשנים האחרונות בעיניהם של משקיעים זרים ומקומיים בשל סיבה מרכזית אחת – השקעות נדל"ן בוורשה מניבות תשואה יציבה וגבוהה באופן יחסי.

למעשה, נכס נדל"ני להשקעה בוורשה עשוי להניב לכם תשואה של עד בין 5 ל-10 אחוזים. לצורך השוואה, במידה ותחליטו להשקיע בנדל"ן בישראל, תזכו לתשואה אשר נעה בין 2 ל-6 אחוזים בלבד.

יש לקחת בחשבון כי שוק הנדל"ן בישראל רחוק מלהיות יציב ובתקופה האחרונה אף מציג תנודות אשר מעידות על יציאה של משקיעים מהשוק וייתכן כי שיעור התשואה יצנח לרמה נמוכה עוד יותר מזו שקיימת כיום.

 

היצע נכסים רחב יותר בוורשה

פולין היא מדינה עצומה בשטחה ומאכלסת קרוב ל-40 מיליון תושבים, עיר הבירה והעיר הגדולה ביותר במדינה היא ורשה. במטרופולין ורשה מתגוררים קרוב ל-3 מיליון תושבים והעיר נמצאת במגמת הגירה חיובית מזה מספר שנים, כך שקצב הגידול עוד צפוי לעלות.

ורשה עצמה מכילה מספר מוסדות לימוד אקדמאיים, משרדי ממשלה, בתי חולים, תעשייה, מסחר והיי טק. אולם אנחנו לא מספרים לכם את כל זה סתם, אלא כדי לתת לכם תמונה רחבה ומלאה על ורשה כיעד השקעה מומלץ בשנת 2017.

כל הפרטים הללו אודות ורשה מתנקזים לכדי פרט אחד משמעותי ביותר עבורכם – היצע נכסים רחב. ורשה היא מוקד משיכה לתיירים, לצעירים ולמשפחות, לכן היא מהווה גם מוקד משיכה למשקיעי נדל"ן. בעיר היצע נכסים רחב שמספק אפשרויות השקעה מגוונות למשקיעי נדל"ן.

 

אפשרות רכישת דירה להשקעה בוורשה במחיר שפוי

בעוד מחירי הנדל"ן בישראל רק מאמירים משנה לשנה, ודירה להשקעה במחיר נמוך מחצי מיליון שקלים נשמעת כמו חלום רחוק שאינו בר השגה, בוורשה המצב שונה לחלוטין.

מחירי הנדל"ן בפולין בכלל ובוורשה בפרט נמוכים משמעותית ממחירי הנדל"ן בישראל ומספקים טווח רחב להשקעות, גם כאלו הנמוכות מחצי מיליון ₪. חשוב לציין כי המטבע המקומי בפולין הוא זלוטי, אשר ערכו אף נמוך מהשקל ומאפשר גמישות רבה יותר במחירי שוק הנדל"ן.

 

מיסי נדל"ן נמוכים

שיטת המיסוי בפולין בתחום הנדל"ן נחשבת לאחת המקלות והידידותיות ביותר באירופה כלפי משקיעים. בנוסף למיסים הנמוכים, פולין מאפשרת למשקיעים להקים תאגיד או חברה, ללא קשר לאזרחותם.

כמו כן, פולין הצטרפה לפני כעשור לאיחוד האירופי ונכנסה תחת מטריית החוקים של האיחוד אשר מעניקים הגנה למשקיעים במדינות האיחוד, בין אם הם אזרחי האיחוד ובין אם לא.

אולם גולת הכותרת של פרק המיסים בפולין נגזרת ישירות מהסכם המס אשר נחתם בין ממשלת ישראל לבין ממשלת פולין ומגן על משקיעים ישראלים בפולין מפני תשלום מס כפול.

 

פולין מעודדת משקיעים זרים לרכוש דירות במדינה

שיטת המיסוי הפולנית מעידה באופן ברור על עידוד רכישת דירות במדינה, אשר נמצאת בתנופה בשנים האחרונות. אולם זוהי רק יריית הפתיחה בתחום עידוד המשקיעים בפולין, בטח ובטח כאשר מדובר במשקיעים זרים.

כאמור, פולין מאפשרת למשקיעים זרים להקים חברות או תאגידים אשר מאפשרים להם גמישות רבה יותר והגנה משפטית כמשקיעים בתחום הנדל"ן.

 

כלכלה יציבה

ורשה היא עיר הבירה של פולין ומהווה מוקד כלכלי עצום במדינה, ובשנים האחרונות מהווה גם מוקד תיירותי נחשק באירופה עקב המחירים הנוחים, התרבות, חיי הלילה והקזינו.

בשטחי העיר רשומות יותר מרבע מיליון חברות ושיעור האבטלה בוורשה נחשב לאחד הנמוכים והיציבים באירופה.

הכלכלה בעיר חוותה עלייה מרשימה בשנים האחרונות ונמצאת היום בנקודה גבוהה ויציבה. למעשה, ורשה עצמה מייצרת כ-12 אחוזים מכלל התוצרת הלאומית הגולמית בפולין.

כמו כן, הבורסה בוורשה היא אחת מהיעדים העסקיים האטרקטיביים יותר באירופה, זאת בשל היציבות והרווחים הנאים שהיא מספקת למשקיעים השונים.

 

טיימינג – נקודת זמן טובה להשקעה בוורשה

ורשה הפכה בשנים האחרונות לעיר אטרקטיבית להשקעה מבחינות רבות – היא מוקד תיירותי אדיר אשר הביקוש אליו עולה משנה לשנה, היא מאכלסת בתוכה סטודנטים, היי-טקיסטים, משפחות צעירות, עובדי ממשל וכל זאת הודות למגוון המוסדות הרחב הקיים בעיר אשר מעודד את שוק השכירות המקומי ומהווה יתרון משמעותי למשקיעים.

יתרה מזאת, הכלכלה המקומית יציבה, המיסים נוחים למשקיעים זרים ומשקיעים ישראלים זוכים להגנה נוספת בשל ההסכם בין ישראל לפולין. אם ננסה לסכם, ורשה היא מקום טוב להשקיע בו בנדל"ן בשנת 2017, אבל כמו בכל תחום – טיימינג זה שם המשחק.

שוק הנדל"ן, בכל מקום בעולם, הוא שוק דינמי, ולכן חשוב לדעת לזהות פוטנציאל השקעה בזמן ולהשקיע. כמובן שתמיד מומלץ להיעזר בליווי של חברה מתמחה אשר תהפוך את כל התהליך לידידותי הרבה יותר.